sluchologia.pl – inauguracja

Na niniejszej stronie zawarte zostały praktyczne porady mające na celu wsparcie naszych gości w wyborze właściwego aparatu (systemu) słuchowego. Nie znajdziesz tu prostej recepty jaki model czy jaką firmę wybrać. Nie znajdziesz takiej recepty z bardzo prostej przyczyny –  taka recepta nie istnieje!  Ogromna ilość czynników wpływających na to który aparat jest w danej sytuacji rozwiązaniem optymalnym uniemożliwia wskazanie konkretnego modelu czy producenta. Czego zatem możesz się na tej stronie spodziewać:

Pomożemy Ci zrozumieć, czego tak naprawdę potrzebujesz.

Osoba która nosi się z myślą o zakupie aparatu słuchowego, ma tak naprawdę mgliste pojecie o tym jak wygląda użytkowanie tego urządzenia. Pomożemy Ci zrozumieć w jakich sytuacjach aparat słuchowy będzie dla Ciebie pomocą zaś kiedy zbędnym balastem. To trochę tak jak w przypadku niektórych osób z okularami – zakładają je np. tylko do czytania, jednak zdejmują kiedy prowadzą samochód.

Pomożemy Ci zawęzić zakres poszukiwań do pewnej grupy aparatów słuchowych.

Przeglądając oferty rożnych producentów można dostać zawrotu głowy. Ze wszystkich stron wszyscy chwalą się takimi a takimi funkcjami. Pomożemy Ci zrozumieć co tak naprawdę kryje się za „marketingowa papką” obecna w broszurkach reklamowych. Rozszyfrujemy nazwy i działania funkcji, spolszczymy anglojęzyczne skróty, odrzemy istotę sprawy z propagandowej otoczki


Damy Ci wiedzę na temat technologicznych rozwiązań obecnych aparatach słuchowych oraz pomożemy zrozumieć w jaki sposób rozwiązania te przekładają się na poprawę słyszenie w konkretnych sytuacjach.

Dzięki tej wiedzy nie będziesz już zdany tylko i wyłącznie na to w co każe Ci wierzyć osoba dopasowująca aparat (Protetyk Słuchu), lecz staniesz się równoprawnym partnerem w dyskusji. W wielu przypadkach zaowocuje to Twoja zwiększoną asertywnością. Po prosu będziesz wiedział że dana funkcja (zestaw funkcji) są Ci najzupełniej zbędne  – pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze. Lub odwrotnie będziesz wiedział, że danemu aparatowi brakuje funkcji, które będą Ci potrzebne.Pomożemy Ci zrozumieć i zaakceptować fakt iż w wielu sytuacjach dźwięk jaki odbierasz poprzez aparat słuchowy będzie różnił się od dźwięku jaki „pamięta” Twój mózg.

Mimo niebywałego postępu technologicznego aparaty słuchowe są wciąż jedynie protezami.

I jakkolwiek w wielu sytuacjach niezwykle pomocne i przynoszące ogromną ulgę nie są w stanie zbliżyć się doskonałością do niesamowitego organu jakim jest ludzkie ucho.

Kto odniesie korzyści z czytania naszej strony?

Porady i spostrzeżenia zawarte na naszej stronie nie są w zasadzie przeznaczone dla osób z bardzo głębokim niedosłuchem lub dla doświadczonych użytkowników aparatów słuchowych choć i te osoby znajda tu wiele wartościowych informacji. Nasza strona powstała jednak z myślą o osobach które zauważając u siebie niedosłuch (początki niedosłuchu) czują się zdezorientowane.

Ponadto aspekty dopasowania aparatów słuchowych dzieciom zostały zredukowane do ogólnego zwrócenia uwagę na zasadność użycia pewnych konkretnych rozwiązań oraz na zwrócenie uwagi na fakt iż w żadnym wypadku nie można dopasowywać dziecku aparatu w taki sam sposób jak osobie dorosłej. Dopasowanie aparatu małemu dziecku jest bardzo szerokim zagadnieniem wymagającym odrębnego podejścia.

Mamy nadzieję (oraz niezachwianą pewność) że regularne czytanie materiałów zawartych na naszej stronie w znaczący sposób ugruntuje wiedzę i swobodę w poruszaniu się po tematach związanych z wyborem i zakupem aparatu (systemu słuchowego)

Z poważaniem

Zespół Redakcyjny

2 komentarze do “sluchologia.pl – inauguracja”

    • Witam serdecznie. Dziękuję za pozytywaną opinię. Niebawem wracam do publikowania. Rok 2020 był dla mnie bardzo trudny jednak w przygotowaniu kolejne materiały i informację. Redagowanie tak obszernych artykułów jest bardzo czasochłonne i czasem zastanawiam się czy objętość tekstów nie zniechęca czytelników. Dlatego tym bardziej dziękuję za miłe słowa, gdyż utwierdza mnie to w przekonaniu że konwencja mojej strony ma sens. Pozdrawiam. LW

      Odpowiedz

Dodaj komentarz