Kontakt

Witaj, dziękuję za odwiedzenie mojej strony internetowej. Domyślam się, że chcesz się ze mną skontaktować. Jeśli Twoim celem jest, szeroko pojęta, współpraca (również komercyjna) to opisz proszę swój pomysł i skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego.

Jeśli natomiast chciałeś napisać do mnie w celu uzyskania porady dotyczącej wyboru aparatu słuchowego, to zapoznaj się proszę z poniższymi informacjami:

Drogę do zakupu musisz przejść sam.

Zdecydowałem się przyjąć generalną zasadę, iż w komentarzach i mailach nie będę analizował indywidualnych przypadków i udzielał konkretnych porad (np. co do modelu itd). Jako nadrzędną zasadę przyjmuję, iż nie ma ogólnych odpowiedzi (szczególnie na podstawie szczątkowych informacji) i tylko systematyczna współpraca z lekarzem i z protetykiem może zaowocować wyborem odpowiedniego aparatu słuchowego. Tej właśnie idei poświęcam zawarte na nieniejszej stronie treści.

I jakkolwiek znajdziesz tu informacje nt. diagnostyki oraz działania aparatów słuchowych, to moim zamysłem jest raczej naszkicowanie mapy. Możesz tej mapy użyć, aby lepiej się orientować w temacie, jednak do celu musisz dojść sam.

Aparat słuchowy jest urządzeniem, które ma za zadanie poprawić komfort Twojego życia. Aby to zadanie spełnił musisz po pierwsze zrozumieć dokłądnie jakie “jest Twoje życie”. Jak wygląda Twoja codzienność? Jaki tryb życia prowadzisz?

Czy jesteś aktywnym biznesmanem uprawiającym sporty ekstremalne, czy też raczej spokojnym domatorem spędzającym czas w ciszy z dobrą książką? Czy jesteś melomanem, czy też słoń nadepnął Ci na ucho? Czy korzystasz z wielu urządzeń elektronicznych czy nimi gardzisz? To wszystko bardzo ważne pytania.

Aparat słuchowy to niezwykle zaawansowane urządzenie, co przekłada się na koszt związany z jego zakupem. Nawet średniej klasy aparat słuchowy, to bardzo duży wydatek. Przy takich wydatkach dobrze jest wiedzieć jakie cechy aparatu są w Twoim przypadku absolutną koniecznością, a bez których się obędziesz. Jeśli nie będziesz tego wiedział, może się okazać że wydasz za dużo albo (paradoksalnie) za mało pieniędzy.

Przykładowo jeśli dyrygent wyda 10 000 złotych na aparaty, które nie do końca spełniają jego oczekiwania (np. co do przetwarzania wysokich tonów), zaś na rynku byłyby dostępne inne aparaty, które te oczekiwania by spełniły (ale kosztują powiedzmy 12 000 złotych), to ten dyrygent, mimo iż wydał bardzo dużo pieniędzy, wydał za mało!

Analogicznie zwykły Kowalski, który nie interesuje się muzyką i chce po prostu móc spokojnie rozmawiać z żoną w kawiarni, nie musi inwestować w takie wyśrubowane parametry i wystarczy mu zupełnie przeciętny model.

Biznesman któremu np. nikt nie wspomniał o tym, że jest coś takiego jak system FM może być wściekły, że nadal ma problem w rozumieniu swoich rozmówców przy stole konferencyjnym, mimo iż kupił dwa drogie aparaty.

I tak dalej, i tak dalej…przykłady można mnożyć.

Odpowiadanie zatem na konkretne pytania co do modelu itd. stałoby w sprzeczności z tym do czego będę przekonywał, tj. tylko dogłębna analiza / metoda prób i błędów / rozmowa i współpraca z lekarzem i protetykiem oraz wgląd w wyniki różnych badań oraz, mogą dać odpowiedzi na pytanie czego tak naprawdę potrzebujesz i jakie rozwiązanie będzie dopasowane do Twojego stylu zycia.